Różnice pomiędzy wyciskarką jedno a dwuślimakową

Posted by

Podstawowym elementem zastosowanym w wyciskarkach jest ślimak, czyli metalowy wałek(spirala)umożliwiający wyciśnięcie soku z urządzenia.Wyróżniamy więc dwa podstawowe typy wyciskarek – jedno i dwuślimakowe.Jeśli chcemy wycisnąć więcej soku w krótszym czasie zawierającym mikroskopijne kawałki miąższu zalecane jest zastosowanie wyciskarki jednoślimakowej.

Dwuślimakowe są wolniejsze,ale za to sok z ich pochodzenia jest bardziej klarowny pozbawiony nawet niewielkich kawałków miąższu.Wyciskarki poziome dwuślimakowe charakteryzują się bardzo niską liczbą obrotów na minutę, są wieksze gabarytowo, ale za to posiadają sita o mniejszej przepustowości. Dzięki nim możemy wycisnąć sok nawet z selera czy pietruszki naciowej.Pracują dłużej.
Do zalet wyciskarek jednoślimakowych należy prostota konstrukcji ( mniej czasu  potrzebujemy na przemycie ich elementów w porównaniu z dwuślimakowymi). Przekładnia dwuślimakowa  jest  więc z reguły droższa.

Podsumowując należy zaznaczyć, że cena  urządzenia zależy zarówno od zastosowanej przekładni, jakości materiałów zużytych na obudowę, przepustowości sita oraz co bardzo ważne od mocy silnika, może się wiec zdarzyć, że przekładnia jednoślimakowa jest wydajniejsza od dwu w zależności od rodzaju zastosowanych podzespołów w urządzeniu.

http://www.laserowe-leczenie.pl/artykul/wyciskarka-pozioma-jednoslimakowa-do-sokow-ceny/

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *